Loading مجله خبری سرزمین پویا

کاهش واردات LNG چین از آمریکا با ادامه جنگ تجاری

alternative title

کاهش واردات LNG چین از آمریکا با ادامه جنگ تجاری

به گزارش سرزمین پویا، وزارت بازرگانی چین جمعه گذشته اعلام کرد اگر دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، به تهدید خود برای تشدید اختلافات تجاری با چین ادامه دهد، ممکن است تعرفه ۲۵ درصدی برای محموله‌های LNG آمریکا وضع کند.

کاربران نهایی LNG چین به پلاتس اعلام کردند اگر این تعرفه‌ها اجرایی شوند، هزینه LNG آمریکا بالاتر از حدی خواهد بود که شرکت‌ها توانایی خرید محموله‌های تک را در آینده نزدیک داشته باشند.

یک منبع در یک شرکت دولتی چینی گفت: حتی اگر تقاضا هم قوی باشد تعرفه ۲۵ درصدی چیزی نیست که بتوانیم آن را جذب کنیم. بنابراین تا زمانی که ابهامات پیرامون تعرفه ادامه پیدا کند، تردید وجود دارد که خریداران محموله‌های LNG تکی زیادی از آمریکا خریداری کنند.

چین در حال حاضر شاهد افت حجم واردات LNG آمریکا بوده و طی ماه‌های ژوئن و ژوییه مجموعا چهار محموله در مقایسه با پنج محموله در ماه مه وارد کرده است.

طبق آمار "اس اند پی گلوبال پلاتس آنالیتیکس"، این کشور در فاصله ژانویه تا ژوییه بیش از ۱.۸۸ میلیون تن LNG آمریکا را وارد کرد در حالی که میزان واردات در کل سال میلادی گذشته ۱.۶۱ میلیون تن بود.

حتی اگر تعرفه‌های وارداتی اجرایی نشوند، ابهام پیرامون تعرفه‌ها باعث خواهد شد واردکنندگان یا واردات LNG آمریکا را متوقف کنند یا آن را به کشورهای دیگر بفروشند.

چین در ژوئن ۱۴.۶۵ میلیون بشکه نفت خام آمریکا را خریداری کرد که رکورد بالایی بود اما این حجم در ژوییه بیش از نیمی کاهش یافت و به تنها ۶.۹ میلیون بشکه رسید.

منبع: ایسنا

  • اشتراک در:
 واردات کولر گازی و دستگاه‌های برودتی ممنوع شد  پیشنهاد افزایش پروازهای هفتگی بین ایران و افغانستان

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title