بسته حمایتی تامین نقدینگی صنایع کوچک و متوسط تدوین می شود

alternative title

بسته حمایتی تامین نقدینگی صنایع کوچک و متوسط تدوین می شود

به گزارش سرزمین پویا، «صادق نجفی» روز سه شنبه در نشست خبری رفع مشکل نقدینگی واحدهای صنعتی را دغدغه وزارت صنعت، معدن و تجارت دانست و گفت: وزیر صنعت برای حل مشکل نقدینگی صنایع کوچک و متوسط در شرایط جدید ارزی، دستور تهیه بسته‌ حمایتی را صادر کرد.
وی گفت: 48 درصد اشتغال مربوط به صنایع کوچک و متوسط بوده و بیش از یک میلیون اشتغال در 800 شهرک فعال کشور در جریان است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از رایزنی با کره جنوبی خبر داد و گفت: دفتر فرش را در شانگهای چین و دفتر خشکبار را در گوانگجو راه اندازی کردیم و در نشست با کنسولگری ها نیز مزیت های کشور تشریح شده است.
نجفی تاکید کرد: سیاست ما در خارج، ورود صنایع کوچک است و برای حمایت از این صنایع نیز مشوق های خوبی در اختیار واحدهای کوچک و متوسط قرار خواهیم داد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: با هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک مرکزی 200 میلیارد تومان به صنایع کوچک و متوسط تزریق می شود و 4 هزار میلیارد تومان نیز تسهیلات با درصدهای پایین در اختیار این صنایع وسط قرار داده می شود.
وی تصریح کرد: در مذاکره با بانک های کشور، مقرر شد تا صنایع کوچک در اولویت باشد و بخشی از رشته های صنعتی مانند نساجی در اولویت ویژه قرار داده شود.
نجفی با اشاره به ممنوعیت واردات هزار 339 قلم کالا برای حمایت از تولید داخل گفت: در 4 ماهه امسال 340 واحد در داخل شهرک صنعتی که تاکنون تعطیل بودند، راه اندازی شدند.
وی با اشاره به توافق با سازمان توسعه تجارت برای در اختیار قرار دادن بخشی از مشوق های صادراتی گفت: بخشی از این مشوق ها در اختیار صنایع کوچک قرار می گیرد و اسامی120 واحد صنعتی کوچک که صادرات داشته اند نیز برای اخذ مشوق صادراتی در اختیار سازمان توسعه تجارت قرار گرفت.

منبع: ایرنا

  • اشتراک در:
 پیشنهاد افزایش پروازهای هفتگی بین ایران و افغانستان  بازار جهانی نفت از تکاپو ایستاد

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title