ثبت پی در پی رکورد تاریخی در بورس

alternative title

ثبت پی در پی رکورد تاریخی در بورس

به گزارش سرزمین پویا، شب گذشته رئیس کل بانک مرکزی ایران که به تازگی از بیمه مرکزی به ریاست بانک مرکزی رسیده است، اعلام کرد: تنها برای کالاهای اساسی و ضروری نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص پیدا می‌کند و برای باقی کالاها نرخ ارز آزاد است.

او تاکید کرد که دیگر معامله ارز در بازار قاچاق نیست و صرافی‌ها می‌توانند ارز خرید و فروش کنند. در پی این اظهارات فعالان بازار سهام که منتظر شفافیت در اخبار مربوط به بازار ارز بودند، نسبت به این اخبار واکنش نشان دادند، هرچند که انتظار می‌رود روند قیمت‌ها در بازار دلار بعد از این تصمیمات کاهشی باشد.

از هفته گذشته نیز با نوسانات نرخ ارز قیمت سهام در بورس اوراق بهادار تهران به شدت افزایشی شده و شاخص کل هر لحظه در حال کانال‌شکنی است تا لحظه‌ای که این گزارش نوشته می‌شود، شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران بیش از ۵۰۰۰ واحد رشد کرده و به قله تاریخی ۱۳۳ هزار واحدی رسیده است.

ایستادن دماسنج بازار سرمایه در این تراز در تاریخ بورس ایران بی‌سابقه است. همچنین شاخص آزاد شناور در روند بی‌سابقه‌ای بیش از ۵۰۰۰ واحد رشد کرد و در تراز ۱۴۲ هزار واحدی ایستاد. صف‌های خرید در بسیاری از سهم‌ها امروز نیز قابل مشاهده است.
منبع: ایسنا

  • اشتراک در:
 دلار ۴۲۰۰ تومانی برگشت  0

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title