فهرست کامل دریافت کنندگان ارز رسمی به وزارت اقتصاد ارسال شد

alternative title

فهرست کامل دریافت کنندگان ارز رسمی به وزارت اقتصاد ارسال شد

به گزارش سرزمین پویا، به از روابط عمومی بانک مرکزی، با دستور رئیس جمهوری صبح دیروز (چهارشنبه) عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در نامه ای به مسعود کرباسیان وزیر اموراقتصادی و دارایی فهرست کامل واردکنندگانی که از 22فروردین تا کنون ارز به نرخ رسمی دریافت کرده اند را برای بهره برداری و اقدام لازم از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.
بانک مرکزی بر اساس مصوبه ستاد اقتصادی دولت مسئولیت تعیین و استخراج افراد و شرکت های دریافت کننده ارز به نرخ رسمی را بر عهده دارد.
بر این اساس، رییس کل بانک مرکزی اسامی افراد و شرکت هایی دریافت کننده ارز به نرخ رسمی را در نامه ای به وزیر امور اقتصادی و دارایی ارسال کرد تا اقدامات بعدی از سوی کمرگ جمهوری اسلامی ایران انجام گیرد.
بانک مرکزی تاکنون با درخواست دستگاه های ذیربط در دو مرحله، فهرست دریافت کنندگان ارز به نرخ رسمی را منتشر کرده است.
به گزارش ایرنا، هدی کسرایی پور مدیرکل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی پیش از این اعلام کرده بود: بانک مرکزی فقط براساس ثبت سفارش های انجام شده و تایید دستگاه‌های متولی نسبت به تخصیص ارز و متناسب با اولویت مربوطه به تامین آن اقدام می کند و در خصوص نام و حوزه فعالیت شرکت واردکننده، نوع کالا و خدمت و گروه بندی آن دخالتی ندارد.
مدیرکل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی با اعلام آمادگی این بانک برای همکاری با دستگاه های اجرایی برای انتشار فهرست کامل دریافت کنندگان ارز رسمی گفت: بانک مرکزی تاکنون در چارچوب قانون با دستگاه های متولی برای انتشار فهرست دریافت کنندگان ارز رسمی و تقاضای نهادهای نظارتی به منظور ارایه اطلاعات مورد نیاز همکاری لازم را به عمل آورده است.
شفافیت در تخصیص و پرداخت ارز رسمی به اشخاص و شرکت ها، خواسته رئیس جمهوری از بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت است.
بانک مرکزی در تیرماه در دو مرحله فهرست واردکنندگان ارز به نرخ رسمی را منتشر کرد که فهرست نخست شامل واردات انواع کالاها اعم از کالاهای اساسی، مواد اولیه، واسطه ای و مصرفی بود و فهرست دوم به تخصیص بیش از 120 میلیون یورو به واردات خودرو اختصاص داشت.
حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه روز سه شنبه گذشته از بازداشت 13 نفر در ارتباط با ثبت سفارش ارز و واردات خودرو خبر داد و گفت: 50 میلیارد دلار فقط در سه ماه نخست امسال برای ثبت سفارش کالا با ارز 4200 تومانی تخصیص یافته است.
منبع: ایرنا

  • اشتراک در:
 واردات نفت آسیا از ایران کاهش یافت  بروز مشکل در فروش اینترنتی سایپا/ دست مردم به پراید هم نرسید

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title