فلاح پور عنوان کرد: فرهنگ سازی، هدف بنیادی لیگ ستارگان بورس است

alternative title

فلاح پور عنوان کرد: فرهنگ سازی، هدف بنیادی لیگ ستارگان بورس است

عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: هدف بنیادی و اصلی برگزاری لیگ ستارگان بورس فرهنگ سازی به منظور شناخت دقیق تر بورس توسط دانشجویان اقتصادی و مالی است.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، سعید فلاح پور با اشاره به لیگ ستارگان بورس گفت: هدف بنیادی و اصلی برگزاری لیگ ستارگان بورس فرهنگ سازی است تا دانشجویان اقتصادی و مالی شناخت دقیق تری از بورس به دست آورند.

هدف اصلی مسابقات

عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار و معاون نظارت بر نهادهای مالی گفت: یکی از اهداف برگزاری لیگ ستارگان فرهنگ سازی و پیاده سازی تئوری های اقتصادی در میدان واقعی بورس است تا دانشجویان مستعد بتوانند در فضای واقعی توانایی های خود را ارزیابی کنند و قدرت ریسک پذیری خود را به چالش بکشند.

دروازه ورود به بورس

وی در ادامه افزود: لیگ ستارگان فرصت مناسبی را برای دانشجویان مالی و اقتصادی شکل می دهد که می تواند به دروازه ورود آنها به بازار سرمایه باشد و با مشارکت آنان در این مسابقات می توانیم افراد مستعد را شناسایی کنیم به طوری که در دوره اول که سال گذشته برگزار شد، ۱۵ دانشجوی مستعد و برتر به استخدام نهادهای مالی بازار سرمایه درآمده اند.

کشف پدیده های مستعد مالی

فلاح پور در ادامه گفت: تقویت کارآفرینی، کشف پدیده های مستعد از دیگر اهداف لیگ ستارگان است که قصد داریم تا با توجه به تجربه سال گذشته در سال جاری با کیفیت بیشتری این مسابقات را برگزار کنیم.

افزایش زمان برگزاری

عضو شورای سیاست گذاری دومین دوره لیگ ستارگان بورس اعلام کرد: دوره دوم لیگ ستارگان بورس با تغییراتی نسبت به دور اول در سال گذشته همراه شده و در گام اول زمان برگزاری از یک ماه به دو ماه تبدیل شده است.

مشارکت تمام دانشگاه های ایران

معاون نظارت بر نهادهای مالی اضافه کرد: همچنین دایره شرکت کنندگان امسال گسترده تر از سال گذشته شده و علاوه بر دانشجویان دانشگاه تهران، همه دانشگاه های تمام کشور می توانند در این دوره از مسابقات شرکت کنند و برای حداقل ۳۰ دانشگاه ظرفیت سازی صورت گرفته که تا به امروز ۲۷ دانشگاه اعلام آمادگی کرده اند.

کاهش محدودیت ها

وی در ادامه اظهارداشت: در دوره دوم لیگ ستارگان محدودیت های معاملاتی را کاهش داده ایم و اکثر محدودیت ها برطرف شده و حتی ابزارهای معاملاتی متنوع تری را ترتیب داده ایم تا دانشجویان با قدرت ریسک بیشتری در مسابقات فعال باشند.

  • اشتراک در:
 logo  چگونه انرژی‌های سبز می‌توانند بلاک چین را به ناجی زمین تبدیل کنند

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title