گشایش نماد معاملاتی " تسه "اردیبهشت‌ماه ۹۷

alternative title

گشایش نماد معاملاتی " تسه "اردیبهشت‌ماه ۹۷

نماد حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در جریان معاملات روز جاری فرابورس، اردیبهشت‌ماه ۹۷ در تابلو این اوراق گشایش یافت.

به گزارش ایبِنا، معاملات فرابورس امروز با دادوستد نزدیک به ۱۷۳ میلیون ورقه به ارزش بیش از یک هزار و ۲۵۹ میلیارد ریال در بازارها به پایان رسید.

همچنین در مجموع بیش از ۵۸ هزار ورقه تسه با ارزشی بالغ بر ۳۸ میلیارد ریال در تابلو تسهیلات مسکن فرابورس معامله شد.

بازار اول و دوم

در نخستین روز از آخرین ماه فصل بهار در مجموع دو بازار اول و دوم فرابورس بیش از ۸۸ میلیون سهم به ارزش بالغ بر ۲۴۲ میلیارد ریال جابه‌جا شد که در این میان نماد «ذوب» با معامله بیش از ۲۸ میلیون سهم، بیشترین حجم معاملاتی و نماد «زاگرس» با ارزش معاملاتی بالغ بر ۶۴ میلیارد ریال، بیشترین ارزش معاملاتی را در میان سایر نمادهای مورد معامله در این دو بازار به خود اختصاص دادند.

همچنین معاملات فرابورس امروز در حالی پایان یافت که شاخص کل این بازار با بیش از ۳ واحد کاهش در ارتفاع بالاتر از ۱۱۰۲ واحدی ایستاد و حجم معاملات در بازارها نزدیک به ۱۷۳ میلیون ورقه و ارزش آن نیز به بیش از یک هزار و ۲۵۹ میلیارد ریال رسید.

بازار اوراق با درآمد ثابت

در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز امروز بالغ بر ۸۱۷ هزار ورقه بهادار با ارزشی بالغ بر ۷۱۲ میلیارد ریال جابه‌جا شد که با تغییر مالکیت حدود ۹۲ هزار ورقه بهادار به ارزش بیش از ۷۸ میلیارد ریال، «سخاب۷» بیشترین حجم و ارزش معاملات را در جریان دادوستدهای امروز این بازار در اختیار گرفت.

همچنین در روزی که گذشت بیش از ۷۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۲۶ میلیارد ریال در سه تابلو بازار پایه جابه‌جا شد.

صندوق‌های قابل معامله

از سوی دیگر معامله بیش از ۸ میلیون ورقه بهادار متعلق به صندوق‌های قابل معامله (ETF) به ارزش افزون بر ۱۳۹ میلیارد ریال در فرابورس رقم خورد.

در میان نمادهای فرابورسی نیز سه نماد «ذوب»، «شاوان» و«ثتران» به ترتیب پُربیننده‌ترین نمادها بودند و نمادهای‌ «مارون» و «زاگرس» به ترتیب تاثیرگذارترین اهرم‌های منفی و مثبت بر شاخص کل فرابورس شناخته شدند.

  • اشتراک در:
 اروپا مایل به حفظ روابط تجاری با ایران است/ به دنبال راهکاری برای شرایط جدید هستیم  با 138 رأی موافق نمایندگان لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم به کمیسیون بازگشت

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title