Loading مجله خبری سرزمین پویا

کاهش سرمایه گذاری اروپایی ها در آمریکا

alternative title

کاهش سرمایه گذاری اروپایی ها در آمریکا

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از دویچه وله، در حالی که اقتصادی آمریکا قدرتمند است؛ اما کاهش سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده نشان دهنده آن است که سرمایه گذاران اروپایی نسبت به افزایش بدهی دولت آمریکا در حال به ستوه آمدن هستند. تمایل سرمایه گذاران خارجی برای خرید اوراق قرضه آمریکایی روز به روز در حال کاهش است.

این در حالی است دولت آمریکا با بودجه ای که بر اساس بدهی سنگین قرار دارد و نیز دیپلماسی غیرمحبوب جهانی دست و پنجه نرم می کنند. در این برهه از زمان که برای رشد اقتصادی حساس تلقی می شود، آمریکا با روند کاهشی سرمایه گذاری خارجی روبرو است.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی اروپا، بعد از سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از نیمی از اوراق قرضه آمریکایی توسط سرمایه گذاران اروپایی خریداری شده بود. در این میان آلمان ها ۹۰.۱ میلیارد دلار اوراق قرضه آمریکایی را خریداری کرده بودند.

البته این روند در سال ۲۰۱۷میلادی معکوس شد و سرمایه گذاران اروپایی به فروشنده این اوراق تبدیل شدند. بر همین اساس، موضوع اصلی این است که افزایش بدهی در آمریکا چه تاثیر بر روی اعتماد سرمایه گذاران می گذارد و چگونه آمریکا ایالات متحده با این موقعیت کنار می آید.

  • اشتراک در:
 ویندوز 10 Sets با بهره‌گیری از تب‌ها، فاصله بین اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ها را برمی‌دارد  آلمان به دنبال حداقل کردن تاثیر منفی اقتصادی خروج ترامپ از برجام

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title