دستگاه ساخت داخل کاربردی در سیستم مدیریت سیال حفاری رونمایی شد

alternative title

دستگاه ساخت داخل کاربردی در سیستم مدیریت سیال حفاری رونمایی شدبه گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، مهدی عرشیان، مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری درباره پروژه ساخت این تجهیز توضیح داد: پروژه تهیه و تدوین دانش فنی و ساخت سانتریفیوژ و اکسترکتور از مجموعه تجهیزات مدیریت سیال حفاری (ZERO DISCHARGE) در اوایل آبان‌ماه سال ۹۵ در قالب قراردادی به دانشگاه تهران واگذار شد.

وی گفت: جداکننده جامد – مایع (اکسترکتور) با همکاری شرکت‌های داخلی تولید و در دومین روز نمایشگاه رونمایی شد و این تجهیز برای آزمایش میدانی به زودی به منطقه عملیاتی انتقال خواهد یافت.

عرشیان با بیان این‌که مراحل ساخت سانتریفیوژ نیز در حال اجراست، افزود: پخش شدن پسماندهای حفاری در محیط زیست عواقب بسیار مخربی به همراه دارد و مدیریت پسماند سیال حفاری میزان تولید ضایعات را به حداقل می‌رساند.

مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: حدود نیمی از دستگاه‌های حفاری این شرکت به سیستم مدیریت پسماند مجهز شده و برای بومی‌سازی این تجهیزات برنامه‌ریزی مدونی صورت گرفته است.

وی گفت: ساخت این تجهیزات در زمان حاضر با همکاری شرکت ملی حفاری ایران، دانشگاه تهران و شرکت پایوران پارسیان بر اساس نظام پژوهش و فناوری وزارت نفت مراحل اجرایی را پشت سر می‌گذارد.

در آیین رونمایی این تجهیز، مهندس سپهری مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت ملی حفاری، دکتر راشدی مجری این طرح پژوهشی و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و مدیران و مسئولان شرکت پایوران پارسیان سازنده تجهیز حضور داشتند.

  • اشتراک در:
 مدیرامور بین‌الملل: پست‌بانک‌ایران آماده ارائه خدمات و تسهیلات ارزی به طرح‌های اشتغال‌زائی است  تمایل شرکت‌های ایرانی به ساخت تجهیزات نفتی با مشارکت خارجی‌ها

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title