Loading مجله خبری سرزمین پویا

کشاورزان از برق رایگان برخوردار می شوند

alternative title

کشاورزان از برق رایگان برخوردار می شوند

«علیرضا احمدی یزدی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت: وزارت نیرو برای جبران کمبود برق در زمان اوج مصرف، مشوق هایی را در نظر گرفته است و مشترکان مختلف اعم از صنعتی، کشاورزی و خانگی می توانند با بکارگیری راهکارهایی هم به جلوگیری از خاموشی در شبکه برق کشور کمک کنند و هم مشمول پاداش ها و تخفیف های این وزارتخانه شوند.
وی درباره تخفیف هایی که برای بخش کشاورزی لحاظ شده است، توضیح داد: کشاورزان فرصت دارند تا 15 خرداد با امضای قرارداد با اداره های برق شهرستان خود، در طرح مدیریت مصرف برق در بخش کشاورزی همکاری داشته باشند.
احمدی یزدی ادامه داد: در بخش کشاورزی، تفاهم نامه ای با مشترکان کشاورزی امضا می شود که بر مبنای آن، اگر کشاورزان در چهار ساعت اوج بار روزانه یعنی در ساعت های 12 تا 16 هر روز، پمپ های آب خود را خاموش کنند، در 20 ساعت باقیمانده شبانه روز، می توانند از برق رایگان استفاده کنند.
وی زمان اجرای این طرح را 15 خرداد تا 15 شهریور اعلام کرد و گفت: فرمول و جداول مربوط به آن از طریق شرکت های برق منطقه ای و توزیع برق به اطلاع مشترکان کشاورزی رسیده است.
احمدی یزدی با بیان اینکه 55 هزار مشترک کشاورزی پارسال برای مدیریت بار با صنعت برق همکاری داشته اند، گفت: به دنبال این مشارکت، در زمان اوج مصرف یک هزار و 370 مگاوات از بار شبکه سراسری کاهش یافت.
معاون دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توانیر با تاکید بر اینکه مشترکان کشاورزی در سالهای گذشته از این طرح استقبال خوبی داشته اند، گفت: در سال 94 تعداد 26 هزار کشاورز در این طرح مشارکت کردند و در سال 95 نیز 40 هزار مشترک در این طرح حضور داشتند.
احمدی یزدی گفت: ما از مشترکان کشاورزی نمی خواهیم 100 درصد مصرف برق خود را قطع کند؛ چون امکان دارد کشاورز علاوه بر موتور چاه، یک اتاق نگهبانی هم داشته باشد و بخواهد چراغ، یخچال و تلویزیونی روشن کنند؛ بنابراین کشاورزان در حد مصرف این لوازم مجاز هستند.
وی افزود: مشترکانی که سال های قبل با وزارت نیرو همکاری می کردند، خودشان مبلغ و مروج این طرح شده اند.
مشترکان نمی توانند بدون هماهنگی با شرکت های توزیع نیروی برق و برق منطقه ای مدعی تخفیف و پاداش شوند؛ مثلا نمی توانند در ماه مرداد ادعا کنند در تیرماه در کاهش بار همکاری داشته اند و انتظار پاداش داشته باشند.
به گزارش ایرنا، با توجه به کاهش بارش ها در سال آبی جاری، توان تولید برق از نیروگاههای برقآبی کاهش یافته است و از این رو شرکت توانیر در نظر دارد در فصل تابستان امسال که زمان اوج مصرف برق به شمار می رود، از طریق مدیریت مصرف 6 هزار مگاوات از برق مصرفی مشترکان بکاهد تا کشور با مشکل خاموشی مواجه نشود.


ایرنا

  • اشتراک در:
 تمایل شرکت‌های ایرانی به ساخت تجهیزات نفتی با مشارکت خارجی‌ها  پرتامینا از همکاری با شرکت‌های ایرانی منتفع می‌شود

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title