Loading مجله خبری سرزمین پویا

مدیر عامل بانک توسعه صادرات خبر داد: تبدیل بانک ایران ونزوئلا

alternative title

مدیر عامل بانک توسعه صادرات خبر داد: تبدیل بانک ایران ونزوئلا

مدیر عامل بانک توسعه صادرات از مذاکره برای قرارداد ریفاینانس با اگزیم بانک مجارستان خبر داد و گفت: تلاش هایی برای تبدیل بانک ایران ونزوئلا به ایران آمریکای جنوبی در حال انجام است.
به گزارش سرزمین پویا، علی صالح‌آبادی در نشست خبری به مناسبت دهه فجر، اظهار داشت: مانده تسهیلات بانک توسعه صادرات در پایان دی ماه ۹۶ معادل ۲۱ هزار و ۶۹۱ میلیارد تومان بوده که ۱۷ درصد آن معادل ۳ هزار و ۶۸۶ میلیارد تومان تسهیلات ریالی و ۸۳ درصد معادل ۴.۹ میلیارد دلار تسهیلات ارزی بوده است.
وی افزود: از مجموع مانده تسهیلات ۸۱۰۰ میلیارد تومان معادل ۴۰ درصد سرمایه در گردش و بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان معادل ۶۰ درصد در بخش طرح‌ها و پروژه‌ها است.
صالح‌آبادی با اشاره به تسهیلات پرداختی بانک توسعه صادرات، تصریح کرد: ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در ۱۰ ماهه امسال پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۲ درصد رشد داشته است که ۷۵ درصد در بخش سرمایه در گردش و ۲۵ درصد در بخش طرح‌ها بوده است.
وی با بیان اینکه، سپرده‌های ریالی بانک ۲۹۰۴ میلیارد تومان بوده که ۷۲ درصد رشد داشته است، گفت: مانده سپرده ارزی ۲.۳ میلیارد دلار بوده که ۵۸ درصد رشد داشته است.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اشاره به برقراری روابط کارگزاری با ۱۳۲ کشور، گفت: ۳۸ حساب فعال در بانک‌های کشورهای مختلف داریم و کشورهای که روابط اقتصادی داریم در اولویت هستند.
وی با اشاره به قراردادهای ریفاینانس کشورهای مختلف گفت که با اکسین بانک مجارستان در حال مذاکره هستیم که ظرف یکی دو ماه آینده نهایی می‌شود.
صالح‌آبادی با بیان اینکه، مجموعه ال‌سی‌های ارزی ۹۰۰ میلیون دلار بوده که ۱۰ درصد افزایش داشته است، گفت: ال‌سی‌های ریالی ۳۰۴ میلیارد تومان بوده که ۴۵ درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه، مبلغ حواله‌جات ارزی با رشد قابل ملاحظه ۸۰ درصدی به ۵ میلیارد و ۵۷ میلیون دلار رسیده است، گفت: تعداد حواله‌های ارزی ۶۹۳۹ فقره بوده که ۸۳ درصد رشد داشته است.
صالح‌آبادی مبلغ ضمانتنامه‌ ریالی بانک توسعه صادرات را ۲۴۱ میلیارد تومان با رشد ۲۴ درصدی عنوان کرد و افزود: ۳۲ میلیون دلار ضمانتنامه‌ ارزی صادر شده که ۴۰ درصد رشد داشته است.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اشاره به برقراری رابطه با ۱۳۲ کارگزاری توسط این بانک، اظهار داشت: کشورهای هدف صادراتی مشتریان بانک مانند کشورهای آفریقایی در اولویت برقراری رابطه هستند و از جمله این روابط کارگزاری ۷۱ کارگزاری در اروپا، ۴۷ کارگزاری در آسیا، ۱۳ کارگزاری در آفریقا و سه کارگزاری در آمریکای جنوبی است.

ایبِنا

 • اشتراک در:
 بانک ملت هیچ بدهی به جایگاه داران سوخت ندارد  درآستانه دهه فجر اعلام شد: رشد حواله جات ارزی درشعب بانک توسعه صادرات زنجان، زاهدان و همدان
به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از راشاتودی، «آناتولی آکاساکوف» رییس کمیته دومای دولتی روسیه در امور بازارهای مالی گفت: بانک مرکزی روسیه تمام ذخایر طلای خود را در داخل خاک این کشور نگهداری می کند و فقط در داخل روسیه، ذخایر طلای این کشور می توانند به صورت کاملا ایمن نگهداری شوند. وی گفت: اکنون ما در آمریکا هیچ ذخیره طلایی نداریم و فقط ذخایر ارزی ما در خارج از روسیه است و هیچ کس نمی تواند به طلای ما دست درازی کند. هچنین ذخایر روسیه شامل ارز، دارایی های حقوق وام ویژه، ذخایر روسیه در نزد صندوق بین الملی پول و طلای فیزیکی این کشور است. ذخایر فیزیکی طلای روسیه در یکم آوریل ماه جاری میلادی با ۵۲.۸۸ تن افزایش به ۱۸۶۱.۱ تن رسید. بر همین اساس، به دنبال تحریم های غرب علیه روسیه در سال ۲۰۱۴ میلادی، روسیه سهم ذخایر طلای خود را به شدت از ۷.۸ به ۱۵ درصد افزایش داد و در سال های اخیر رو به خریدن طلا آورده است. در حال حاضر روسیه بزرگترین خریدار طلا و سومین تولید کننده آن در جهان است.  بر پایه این گزارش، بانک مرکزی روسیه سرعت خرید شمش های طلا را به بیش از ۲ برابر افزایش داده و دولت روسیه به دنبال افزایش ذخایر خود به عنوان یک پناهگاه امن در تنش های ژئوپولتیکی است. در حال حاضر، روسیه بعد از آمریکا، آلمان، ایتالیا، فرانسه و چین در جایگاه ششمین دارنده بزرگ ذخایر طلای جهان است و از سال ۲۰۰۰ میلادی به بعد ذخایر طلای خود را ۵۰۰ درصد افزایش داده است.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از راشاتودی، «آناتولی آکاساکوف» رییس کمیته دومای دولتی روسیه در امور بازارهای مالی گفت: بانک مرکزی روسیه تمام ذخایر طلای خود را در داخل خاک این کشور نگهداری می کند و فقط در داخل روسیه، ذخایر طلای این کشور می توانند به صورت کاملا ایمن نگهداری شوند. وی گفت: اکنون ما در آمریکا هیچ ذخیره طلایی نداریم و فقط ذخایر ارزی ما در خارج از روسیه است و هیچ کس نمی تواند به طلای ما دست درازی کند. هچنین ذخایر روسیه شامل ارز، دارایی های حقوق وام ویژه، ذخایر روسیه در نزد صندوق بین الملی پول و طلای فیزیکی این کشور است. ذخایر فیزیکی طلای روسیه در یکم آوریل ماه جاری میلادی با ۵۲.۸۸ تن افزایش به ۱۸۶۱.۱ تن رسید. بر همین اساس، به دنبال تحریم های غرب علیه روسیه در سال ۲۰۱۴ میلادی، روسیه سهم ذخایر طلای خود را به شدت از ۷.۸ به ۱۵ درصد افزایش داد و در سال های اخیر رو به خریدن طلا آورده است. در حال حاضر روسیه بزرگترین خریدار طلا و سومین تولید کننده آن در جهان است. بر پایه این گزارش، بانک مرکزی روسیه سرعت خرید شمش های طلا را به بیش از ۲ برابر افزایش داده و دولت روسیه به دنبال افزایش ذخایر خود به عنوان یک پناهگاه امن در تنش های ژئوپولتیکی است. در حال حاضر، روسیه بعد از آمریکا، آلمان، ایتالیا، فرانسه و چین در جایگاه ششمین دارنده بزرگ ذخایر طلای جهان است و از سال ۲۰۰۰ میلادی به بعد ذخایر طلای خود را ۵۰۰ درصد افزایش داده است.

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

 • alternative title
 • alternative title
 • alternative title
 • alternative title
 • alternative title
image title here

Some title