• خانه
  • بانک و بیمه
  • اداره کل خدمات نوین بانک مسکن تشریح کرد : جزییات پرداخت «غیر حضوری» اقساط تسهیلات مسکن0

اداره کل خدمات نوین بانک مسکن تشریح کرد : جزییات پرداخت «غیر حضوری» اقساط تسهیلات مسکن

alternative title

اداره کل خدمات نوین بانک مسکن تشریح کرد : جزییات پرداخت «غیر حضوری» اقساط تسهیلات مسکن

به گزارش سرزمین پویا ، بانک مسکن با استفاده از فناوری های نوین بانکداری الکترونیک و با توسعه ابزارها و سرویس های متنوع بانکی شرایطی فراهم کرده که دارندگان کارت تسهیلات بتوانند علاوه بر مراجعه به شعب بانک مسکن ، در کمترین زمان ممکن و بدون اتلاف وقت و زمان در تمامی ساعات شبانه روز، با توجه به اهمیت بازپرداخت به موقع تسهیلات ، با استفاده از ابزارهای غیرحضوری متنوع بانکی اقدام به پرداخت اقساط کنند.
بر اساس این گزارش علاوه بر روش‌ هایی همچون پرداخت تسهیلات از تمامی درگاه های متصل به شبکه شتاب (خود پرداز،کیوسک، تلفنبانک، اینترنت بانک ، موبایل بانک و...)، دریافت‌کنندگان تسهیلات می توانند عملیات پرداخت اقساط ماهانه را با استفاده از شبکه مجازی پرداخت مستمر نیز انجام دهند.
با استفاده از روش پرداخت مجازی پرداخت مستمر، دارندگان حساب در بانک مسکن در سامانه اینترنت بانک، موبایل بانک و یا مراجعه به هر یک از شعب بانک مسکن می توانند با اضافه کردن هر یک از سپرده های خود نزد بانک مسکن، از سرویس درخواست «حواله منظم» برای پرداخت منظم اقساط بر حسب بازه های زمانی و تعداد دفعات تکرار استفاده کنند. از مزیت های این روش نسبت به روش های دیگر مدیریت پرداخت های به موقع اقساط و عدم نیاز به مراجعه مکرر برای پرداخت اقساط در سر رسیدهای قسط است که این امر باعث جلوگیری از معوق شدن اقساط و عدم احتساب جریمه تاخیر پرداخت می شود.
بر اساس این گزارش علاوه بر روش‌هایی همچون پرداخت تسهیلات از تمامی درگاه های متصل به شبکه شتاب (خودپرداز،کیوسک، تلفنبانک، اینترنت بانک ، موبایل بانک و...)، دریافت‌کنندگان تسهیلات می توانند عملیات پرداخت اقساط ماهانه را با استفاده از شبکه مجازی پرداخت مستمر نیز انجام دهند.
بنا بر اعلام اداره کل خدمات نوین بانک مسکن، با توجه به اینکه بانک مسکن به عنوان یک بانک تخصصی در زمینه تسهیلات مسکن فعالیت گسترده ای دارد جهت تسهیل در امور پرداخت اقساط، امکان پرداخت اقساط از طریق کلیه کارت های متصل به شتاب در «پایانه های فروشگاهی» این بانک مهیا است.
همچنین امکان پرداخت اقساط از طریق سامانه های اینترنت بانک ، موبایل بانک، تلفنبانک ، سامانه #714* و درگاه پرداخت اینترنتی پورتال بانک مسکن «با حساب یا کارت مسکن» امکان پذیر است. به طوری که پس از ورود اطلاعات کارت یا حساب تسهیلات، کلیه اطلاعات از قبیل ، نام و نام خانوادگی ، شماره حساب و کارت ، مانده بدهی ، مبلغ کل تسهیلات ، مبلغ قسط ، مانده جریمه ، مانده معوقه ، مانده کارمزد ، تعداد کل اقساط ، تعداد اقساط پرداخت شده ، سر رسید اولین قسط و قسط بعدی ، وضعیت ( بازپرداخت ، قطعی و .. ) را می توان مشاهده کرده و سپس پرداخت مبلغ قسط انجام پذیرد.
این در حالی است که هم‌ اکنون، دارندگان حساب در بانک مسکن در سامانه اینترنت بانک، موبایل بانک و یا مراجعه به هر یک از شعب بانک مسکن می توانند با اضافه کردن هریک از سپرده های خود نزد بانک مسکن، از سرویس درخواست حواله منظم برای پرداخت منظم اقساط برحسب بازه های زمانی و تعداد دفعات تکرار استفاده کنند که از مزیت های این روش نسبت به روش های دیگر« مدیریت پرداخت های به موقع اقساط» و «عدم نیاز به مراجعه مکرر برای پرداخت اقساط» در سر رسیدهای قسط است که این امر باعث جلوگیری از معوق شدن اقساط و عدم احتساب جریمه تاخیر پرداخت می شود.
همچنین امکان مشاهده اطلاعات درخواست ­های حواله منظم انجام شده برای یک حساب خاص و در تاریخ مشخص از طریق سرویس مشاهده حواله منظم در اینترنت بانک، موبایل بانک و تمامی شعب بانک مسکن قابل دسترس است. همچنین با تمهیدات در نظر گرفته شده، جهت انصراف از ادامه پرداخت اقساط می توان از منوی انصراف از حواله منظم استفاده کرده که این عمل باعث لغو درخواست حواله منظم و ادامه نیافتن پرداخت ها از آن پس خواهد شد.پس از پرداخت اقساط در صورت ثبت شماره موبایل مشتری، اطلاعات مربوط به اقساط پرداختی از قبیل مبلغ واریز شده ، تعداد اقساط پرداختی ، مانده جریمه و شماره پیگیری از طریق پیامک به تلفن همراه تسهیلات گیرنده ارسال خواهد شد.

پایگاه خبری بانک مسکن

  • اشتراک در:
 بانک ایران زمین به مناسبت عید سعید غدیر پول نو توزیع می کند  مديرعامل بانك دي تاكيد كرد:جلب رضايت مشتريان با طراحي و اجراي عقود و ابزارهاي نوين بانكداري اسلامي

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title