Loading مجله خبری سرزمین پویا
  • خانه
  • بانک و بیمه
  • برگزاری نشست بررسی موانع و مشکلات احکام شرعی معاملات بانکی0

برگزاری نشست بررسی موانع و مشکلات احکام شرعی معاملات بانکی

alternative title

برگزاری نشست بررسی موانع و مشکلات احکام شرعی معاملات بانکی

با حضور مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در بانک مهر اقتصاد و حجت‌الاسلام موسویان عضو شورای فقهی بانک مرکزی، نشست بررسی موانع و مشکلات احکام شرعی معاملات بانکی از دیدگاه علمای اهل سنت در استان خراسان شمالی برگزار شد.
به گزارش سرزمین پویا به نقل از روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان خراسان شمالی، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین شیخی – مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در بانک – در نشست با آخوند خوش‌نظر امام‌جمعه اهل تسنن شهرستان مانه و سملقان در خصوص احکام شرعی معاملات بانکی و موانع و مشکلات آن از نظر علمای اهل سنت بحث و تبادل‌نظر کردند.
در این نشست حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر موسویان- عضو شورای فقهی بانک مرکزی- گفت: در سال 1362 قانون عملیات بانکی بدون ربا تصویب شد که به تائید همه مراجع وقت رسید، و در حال حاضر نیز مراجع و بسیاری از علمای شیعه و سنی معتقد هستند اگر این قانون اجرا شود، شاهد بانکداری بدون ربا خواهیم بود.
موسویان، بابیان اینکه در مقام اجرای این قانون یک سری موانع و مشکلاتی وجود دارد که از سوی علمای شیعه و سنی مطرح می‌شود، گفت: صوری بودن معاملات، دریافت وجه التزام و جریمه‌های بانکی و نرخ‌های سود بانکی اشکالاتی است که از سوی علما به صنعت بانکداری وارد شده است.
وی با بیان اینکه اصول اساسی بانکداری اسلامی در بانک مهر اقتصاد رعایت می‌شود، گفت: این بانک تنها بانکی است که نمایندگی ولی‌فقیه در آن استقرار دارد و بر انجام معاملات و فعالیت‌ها نظارت دارد.
در ادامه، آخوند خوش‌نظر - امام‌جمعه اهل تسنن شهرستان مانه و سملقان و رئیس حوزه علمیه اهل سنت - اقدامات و فعالیت‌های بانک مهر اقتصاد در خدمت‌رسانی به اقشار مختلف مردم را مطابق با اصول و موازین شرعی و اعتقادی عنوان کرد و گفت: بانک مهر اقتصاد با ارائه خدمات و تسهیلات به عموم مردم، توانسته جایگاه مناسبی در بین بانک‌ها به دست آورد.
آخوند خوش‌نظر با بیان اینکه بانک مهر اقتصاد در مسیر بانکداری اسلامی حرکت می‌کند و با موازین و اعتقادات اهل سنت وجه اشتراک زیادی دارد، ادامه داد: اختلافات جزئی بین مذاهب اسلامی در عقود اسلامی را می‌توان با نشست‌ها و بحث و تبادل‌نظر با علمای اهل سنت رفع کرد.

  • اشتراک در:
 تقدیر از سرمایه های ممتاز بانک سرمایه  ميرافضلي خبرداد: تولید گريد 100PE با کاتالیست جدید در #پتروشیمی جم

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title