Loading مجله خبری سرزمین پویا

وسوسه حجتی برای حضور در دولت دوازدهم

alternative title

وسوسه حجتی برای حضور در دولت دوازدهم

مانی جمشیدی
محمود حجتی که تا اواخر دیشب گزینه اصلی حزب اتحاد برای معرفی به عنوان شهردار آینده تهران بود اما به عقیده برخی به دلیل باقی ماندن در ترکیب هیات دولت انصراف داده و حزب اتحاد، قاسم تقی‌زاده خامسی (معاون اسبق خدمات شهری شهرداری تهران) را جایگزین وی کرد.
شنیدن اخباری از این دست طی روزهای اخیر در کنار برخی جوسازی های نزدیکان حجتی در رسانه ها که هر بار از زبان یکی به گوش می رسد در کنار برخی گمانه زنی ها حاکی از آن است که برخی در نظر دارند حضور حجتی در مسند وزیر جهاد کشاورزی دولت دوازدهم را رنگ و بوی واقعی بخشند.
به روال دوره های قبل پس از انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس جمهور منتخب گمامه زنی ها برای تشکیل کابینه و انتخاب وزراء در راس اخبار این ماه ها قرار داد و از این رو گزینه رییس جمهور منتخب برای وزارت جهاد کشاورزی نیز برای فعالان کشاوری و حتی صنایع غذایی کشور بسیار حائز اهمیت است.
در این میان جریان سازی های رسانه ای توسط برخی تشکل های نزدیک به دولت، افراد ذی نفع، نزدیکان حجتی و حتی برخی مدیران وزارت جهاد کشاورزی در قالب گفت و گو، برگزاری نشست خبری، انتشار اطلاعیه، جمع آوری امضاء، فعالیت در فضای مجازی و... در نوع خود جالب و دیدنی است.
هرچند به نظر می رسد که در قحط الرجال موجود مدیریتی کشور آن هم در بخش کشاورزی که هنوز نتوانسته در این حدود چهار دهه اخیر مدیری توانمند را برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی معرفی کند حجتی با وجود منتقدان جدی و سرشناس بازهم از مقبولیت بیشتری برخوردار است و بسایری او را بر گزینه های موجود ترجیح می دهند اما برخی منتقدان حجتی بر این عقیده استوارند که حجتی همان فرد بی انگیزه روزهای پس از انتخابات سال 92 است که تمایلی به حضور در دولت یازدهم هم نداشت و البته با خستگی و شاید دلزدگی بیشتر و البته شرایط سنی و بیماری های ناشی از آن است و اگر بخواهد بازهم بر مسند وزارت بماند باید تجدید نظری اساسی در سیاستها و عزل و نصب های خود انجام دهد. او حتی اینبار دیگر همچون دو دوره گذشته وزیر یک دوره ای و چهارساله نیست که بتواند عملی نشدن برنامه ها و شعارهای خود را برگردن دولتهای بعد بیندازد زیرا در این دوره باید بتواند وعده های خود را در دوره دوم نیزعملی کند و شاید دیگر از او پذیرفته نباشد که نقاط ضعف گسترده وزارت جهاد کشاورزی را پشت خودکفایی گندم مخفی کند.

  • اشتراک در:
 رییس فدراسیون کشتی جمهوری‌اسلامی ایران؛ حضور بانک‌پاسارگاد در کنار ورزش ملی کشور، خالصانه و صادقانه است  نشان برترین بانک حامی توسعه اشتغال و تولید ملی نصیب بانک صادرات ایران شد

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title