کاهش یک درصدی قیمت نفت

alternative title

کاهش یک درصدی قیمت نفت

با توجه به اثر عدم اطمینان در انتخابات ایالات متحده بر بازار، قیمت نفت بیش از یک درصد کاهش یافت.به گزارش اسرزمین پویا نیوزبه نقل از رویترز، روز پنجشنبه در حالی که جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به کاخ سفید نزدیک شد، نفت کاهش یافت اما به نظر می رسد جمهوری خواهان کنترل سنا را حفظ کنند و احتمال هرگونه بسته بزرگ امدادی COVID-19 را کاهش دهند.
معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با ۶۴ سنت یا ۱.۶۳ درصد کاهش به ۳۸.۵۱ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت خام برنت با افت ۶۸سنت یا ۱.۶۵ درصد به ۴۰.۵۵ دلار در هر بشکه رسید. روز چهارشنبه هر دو حدود ۴ درصد جهش کرده بود.
شمارش آرا و روند فعلی حاکی از آن است که جمهوری خواهان برای حفظ کنترل سنای ایالات متحده آمادگی دارند، در حالی که دموکرات ها اکثریت قاطع نمایندگان مجلس را در اختیار خواهند داشت. چنین کنگره ای احتمالاً جلوی بایدن را برای اجرای اولویت های اصلی مانند مبارزه با تغییرات اقلیمی یا کاهش تحریم های تولید نفت ایران خواهد گرفت.
درصورت پیروزی بایدن، تحلیل گران پیش بینی می کنند ایران بتواند در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ حدود ۱ میلیون بشکه در روز صادرات نفت را به بازار بازگرداند. تحلیل گران انتظاربازگشت قابل توجه نفت ایران را قبل از سال ۲۰۲۲ با حضور ترامپ یا بایدن ندارند.
هم زمان، تقاضای تضعیف در اروپا با متوسط استفاده در فرانسه، ایتالیا و اسپانیا به پایین ترین سطح از اواخر ژوئن کاهش یافت.
این احتمالاً ائتلاف اوپک پلاس را تحت فشار قرار می دهد تا افزایش برنامه ریزی شده تولید نفت را در ماه ژانویه به تأخیر بیندازد.
نوسانات نفت به دلیل حساسیت آن به دلار آمریکا باقی خواهد ماند. و دلار آمریکا حداقل تا چند روز آینده بی ثبات خواهد ماند زیرا انتخابات ایالات متحده هنوز باید بررسی شود. 99/8/15

  • اشتراک در:
 وزیرصمت مطرح کرد؛حضور ۱۹۴شرکت ایرانی درپروژه انتقال آب به فلات مرکزی،ریالی ازبودجه دولت استفاده نکردیم  مدیرعامل بانک تجارت هفته وحدت راتبریک گفت

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title