عضوکمیسیون اقتصادی مجلس:معافیت‌های مالیاتی مناطق آزادنابودی تولیدداخل رابه دنبال دارد

alternative title

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس:معافیت‌های مالیاتی مناطق آزادنابودی تولیدداخل رابه دنبال دارد

پایگاه خبری سرزمین پویا نیوز،محمد مهدی مفتح عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه درحال حاضر شاهد آن هستیم که مناطق آزاد محلی برای واردات شده‌اند، گفت: معافیت‌های مالیاتی مناطق آزاد نابودی تولید داخل را به دنبال دارد.محمد مهدی مفتح در گفت‌وگو درباره معافیت مالیات بر ارزش افزوده مناطق آزاد و ویژه‌ای اقتصادی، اظهار داشت: منطق ایجاد مناطق آزاد بیشتر ناظر بر آن بود که در آنجا بتوان کالاهایی را تولید و صادر کرد. به عبارتی قرار بود قوانین آسان‌تری نسبت به سرزمین اصلی در آنجا وجود داشته باشد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: شاید برای تولید کالاهایی که وارد سرزمین اصلی نمیشوند بلکه از مرزها خارج و به کشورهای دیگر صادر می‌شوند نگرفتن مالیات ارزش افزوده منطقی داشته باشد که البته در این خصوص‌ هم نکات و نقدهای وجود دارد، اما اگر کالایی وارد سرزمین اصلی شود، تولید کننده عوارض، گمرک و مالیات بر ارزش افزوده آن را باید پرداخت کند.
وی ضمن مخالفت با معافیت مناطق آزاد از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، گفت: متاسفانه درحال حاضر شاهد آن هستیم که مناطق آزاد محلی برای واردات شده‌اند و از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده هم معاف هستند. این موضوع نابودی تولید داخل را به دنبال دارد.مفتح تصریح کرد: امیدواریم در لایحه مالیات بر ارزش افزوده، معافیت‌های مالیاتی مناطق آزاد مورد بازنگری و بررسی دقیق کارشناسی قرار گیرد.مهر 98/9/17

  • اشتراک در:
 پرونده مسکن مهر پایان ۹۹ بسته می‌شود  لایحه بودجه ۹۹-هجده؛ سقف مجاز فاینانس در بودجه ۹۹ معادل ۳۰ میلیارد دلار تعیین شد

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title