آمار هفته اول آذر مشخص کرد: ارزش معاملات بورس ۷ درصد افت کرد

alternative title

آمار هفته اول آذر مشخص کرد: ارزش معاملات بورس ۷ درصد افت کرد

بورس اوراق بهادار تهران با انتشار آمار معاملات هفته اول آذر ماه ۹۸ اعلام کرد: در این دوره زمانی ارزش کل معاملات با ۷ درصد کاهش، حجم معاملات با ۱۲ درصد افت و شاخص کل بورس نیز با ۲ درصد افزایش همراه شد.به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویا نیوز، اطلاعات منتشر شده نشان می دهد که در پایان معاملات هفته منتهی به ۶ آذرماه ۹۸، شاخص کل با ۶.۲۳۳ واحد معادل ۲.۰۴ درصد افزایش نسبت به هفته قبل، به ۳۱۱.۲۳۰ واحد رسید. بر اساس این گزارش، شاخص کل هم وزن با ۵.۱۰۱ واحد افزایش معادل ۵.۸۱ درصد به ۹۲.۸۸۱ واحد دست پیدا کرد.
رشد نماگر بازار اول و دوم
جزییات این آمار نشان می دهد که در این دوره زمانی، شاخص بازار اول با ۳.۱۱۷ واحد افزایش به ۲۲۳.۹۰۴ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۹.۰۳۶ افزایش به ۶۴۳.۲۶۲ واحد رسید و به این ترتیب شاخص بازار اول با ۱.۴۱ درصد و شاخص بازار دوم با ۳.۰۵ درصد افزایش نسبت به هفته قبل همراه شدند.
ریزش ۷ درصدی ارزش معاملات
از سویی دیگر، در ۵ روز کاری هفته گذشته، ارزش کل معاملات اوراق بهادار به ۷۷.۳۰۷ میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به هفته قبل ۷.۸۴ درصد کاهش یافت.
کاهش ۱۲ درصدی حجم اوراق بهادار
این گزارش حاکی از آن است که تعداد ۱۴.۲۶۳ میلیون انواع اوراق بهادار در بیش از یک میلیون و ۸۹۴ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب ۱۲.۷۲ درصد کاهش و ۳۸ درصد افزایش را نسبت به هفته گذشته تجربه کردند.
وضعیت صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله
این درحالی است که تعداد ۸۶۹ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۸۸۵۴ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب با ۳۲.۱۱ درصد و ۳۱.۴۵ افزایش نسبت به هفته گذشته همراه شدند.
عملکرد بازار بدهی
افزون بر این، در بازار بدهی که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می شود، تعداد ۲ میلیون ۵۰۰ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل بیش از ۲۳۳۰ میلیارد ریال معامله شد.98/9/9

  • اشتراک در:
 نماگر تالارشیشه ای در۱۶۲روزمعاملاتی ۱۳۲هزارواحدی افزایش یافت  رونق تولید یک اقدام همه جانبه را می‌طلبد

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title