• خانه
  • استان
  • احیای اسلام و زدودن زنگارهای تحریف دین، اصلی‌ترین عامل قیام عاشورا0

احیای اسلام و زدودن زنگارهای تحریف دین، اصلی‌ترین عامل قیام عاشورا

alternative title

احیای اسلام و زدودن زنگارهای تحریف دین، اصلی‌ترین عامل قیام عاشورا

شهردار بندرعباس گفت: فلسفه اصلي و نهايي نهضت این شخصیت بزرگ را مي‎توان در يك هدف جا‎مع و كلّي يعني«احياي فرهنگ اسلام اصيل و ناب محمدي(ص) و زدودن زنگارهاي تحريف‎ و بدعت‎ از دين جدّشان» خلاصه كرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با تسلیت ایام محرم، اظهار کرد: در بررسی ابعاد مختلف فلسفه قیام عاشورا، در مرحله نخست باید با نگا‎ه و مطالعه جامع و كامل درباره امام حسين(ع)، زندگي، شخصيّت و مقام حضرت به عنوان امام معصوم، شناخت لازم و كافي پيدا كرد.
وی افزود: با اندكي دقّت در اهداف استخراج شده اسناد معتبر تاریخی، ملاحظه مي‎شود كه امام‌حسین(ع) علّت و انگيزه قيام خويش را مبارزه با منكرات فراوان در جامعه اسلامي و تبليغ و ترويج معروف در بين مسلمانان، اعلام مي‎كنند.
شهردار بندرعباس ادامه داد: بر این اساس، فلسفه اصلي و نهايي نهضت این شخصیت بزرگ را مي‎توان در يك هدف جا‎مع و كلّي يعني«احياي فرهنگ اسلام اصيل و ناب محمدي(ص) و زدودن زنگارهاي تحريف‎ و بدعت‎ از دين جدّشان» خلاصه كرد.
امینی‌زاده با تاکید بر اینکه امام‌حسین(ع) راهكار و ابزار لازم جهت جامه عمل پوشاندن به اين هدف را، در عنصر«امر به معروف و نهي از منكر» مي‌دانند، بیان کرد: توجه ویژه این شخصیت درباره عمل به كتاب خدا و سنّت پيامبر(ص)، احياي مظاهر و نشانه‎هاي حقّ، ايجاد امنيّت، اصلاح و بهبودي وضع امور امّت و مسائلي از اين قبيل، نشان‎دهنده آن است كه امري به نام«معروف» در جامعه از بين رفته يا دست كم در حال نابودي بود‎.
وی با تاکید بر اینکه آنچه در سيره امام‌حسين(ع) غيرقابل ترديد به نظر مي‎رسد، آن است كه شخصيّتي همانند امام حسين(ع) حاضر نبودند با شخصي هم‎چون يزيد بيعت كرده و حكومت وي را به رسميّت بشناسند‎، گفت: پرداختن به ابعاد مختلف و بررسی جنبه‌های اصلی این حرکت یکی از وظایفی است که باید نسبت به آن آگاه باشیم.

  • اشتراک در:
 برگزاری همایش و کارگاه آموزشی ارتقاء سلامت نظام اداری و پیشگیری از فساد  رسالت مهم کانون های مساجد جامه عمل پوشاندن به فرامین رهبری است

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title