سال گذشته ۱۷.۵ میلیارد دلار به کالاهای اساسی پرداخت شد

alternative title

سال گذشته ۱۷.۵ میلیارد دلار به کالاهای اساسی پرداخت شد


حمید پورمحمدی معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه گفت: سال گذشته اگرچه به شدت به منابع حاصل از صادرات نفت نیاز داشتیم، اما حدود ۱۷.۵ میلیارد دلار به کالاهای اساسی پرداخت شد تا مردم آسیب نبینند.به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویا نیوز حمید پورمحمدی گفت: رویکرد ما این است که در طرح اصلاحات ساختاری رابطه مستقیم بودجه به نفت را قطع نماییم. وی تاکید کرد: با اتکاء به فرامین مقام معظم رهبری و هم با هدف مدیریت شرایط ناشی از تحریم‌های ظالمانه علیه مردم ایران، طرح اصلاحات ساختاری بودجه آماده شده و برای اظهارنظر متخصصین در سایت سازمان برنامه و بودجه کشور قرار داده شده است.
پورمحمدی در اولین نشست روسای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها در سال جاری اظهار داشت: بودجه سال گذشته در حالی که کشور در شرایط سختی قرار داشت و منابع مالی دچار مشکل بود، به نحوی صورت گرفت که بودجه عمرانی رشد خوبی داشت و ضمنا یارانه‌های نقدی بدون تاخیر تامین شد.
وی افزود: سه ویژگی مهم و ممتاز بودجه سال ۱۳۹۷ این بود که کسری بودجه را پولی نکردیم. پارسال نگاه این بود که با توجه به کسری بودجه، اگر به سراغ پول پُرقدرت برویم، دچار تورم بالا می شویم. اما فشارها تحمل شد و از همه سازوکارها استفاده کردیم؛ بدون اینکه کسری بودجه پولی شود.
معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: نکته دوم اینکه سال گذشته اگرچه به شدت به منابع حاصل از صادرات نفت نیاز داشتیم، اما حدود ۱۷,۵ میلیارد دلار به کالاهای اساسی پرداخت شد تا مردم آسیب نبینند.پورمحمدی عنوان کرد: نکته سوم اینکه اگرچه سران قوا به ما اجازه دادند که ۱۲ درصد از صندوق توسعه ملی برداریم و صرف کسری بودجه کنیم، اما به دلیل پیش‌بینی‌های صورت گرفته برای سال ۱۳۹۸ که سال سختی خواهد بود، از این کار خودداری کردیم و این منابع برای سال ۱۳۹۸ سوق داده شد.پورمحمدی افزود: اگرچه سال جاری سال سختی خواهد بود، اما تدابیر لازم مبنی بر کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمدها صورت گرفته به گونه‌ای که پرداخت‌های اجتناب‌ناپذیر کشور دچار آسیب نشود.98/3/28

  • اشتراک در:
 هر ایرانی صاحب ۶ کارت بانکی است  بانک خاورمیانه جزییات افزایش سرمایه ۴۳ درصدی شرکت را اعلام کرد

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title