پای کروکودیل‌ها به ملایر باز شد

alternative title

پای کروکودیل‌ها به ملایر باز شدمسعود نوروزی مسوول بخش شیلات اداره جهاد کشاورزی ملایر از افتتاح نخستین واحد پرورش کروکودیل در هفته جهاد کشاورزی در اين شهرستان خبر داد.
مسعود نوروزی با بیان اینکه کروکودیل از جمله خزندگانی است که بسیاری از سرمایه‌گذاران در کشورهای مختلف دنیا به دنبال پرورش آن بوده و یا در این عرصه سرمایه‌گذاری کرده‌اند اظهار کرد: واحد پرورش کروکودیل در ملایر با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و ارائه 2 میلیارد تومان تسهیلات بانکی ایجاد شده است.
وی با اشاره به اینکه این واحد بزرگ با ظرفیت 600 سر کروکودیل راه‌‌اندازی می‌شود افزود: این واحد دومین واحد پرورش کروکودیل در کشور بعد از قشم و نخستین واحد پرورش کروکودیل در استان همدان و منطقه غرب کشور است.
مسوول بخش شیلات جهاد کشاورزی ملایر تصریح کرد: این واحد با توجه به موقعیت ویژه جغرافیایی و آب و هوایی منطقه روستای «جوراب» در محور ملایر ـ اراک با مساحت 4 هزار مترمربع زمین احداث شده و با وجود رودخانه و قنات، از نظر تامین آب در این منطقه مشکلی نداشته و یک‌هزار و 500 متر با هر روستا فاصله دارد.
وی با بیان اینکه این واحد پرورش کروکودیل در هفته جهاد کشاورزی افتتاح می‌شود افزود: در حال حاضر 50 سر کروکودیل در این واحد برای پرورش رهاسازی شده و طبق گفته صاحب این واحد قرار است ظرفیت این واحد تا 600 عدد در آینده برسد.نوروزی با بیان اینکه برای تغذیه کروکودیل از ضایعات طیور، گوشت قرمز و ماهیان استفاده می‌شود اضافه کرد: در حال حاضر با افتتاح این واحد برای پنج نفر اشتغالزایی می‌شود که در آینده این تعداد می‌تواند تا بیش از 60 نفر برسد.

  • اشتراک در:
 مسکن تابع شرایط عمومی بازار اقتصادی شده است  0

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title