وزیر نیرو: عملکرد کشور در مقابله با سیلاب شاخص جهانی می شود

alternative title

وزیر نیرو: عملکرد کشور در مقابله با سیلاب شاخص جهانی می شود

وزیر نیرو گفت: پس از عبور از شرایط فعلی و ثبت اقدامات انجام شده در بخش های مختلف مهار سیلاب با وجود همه مشکلاتی که برای مردم ایجاد کرد ، عملکرد کشور در برخورد با آن در دنیا به عنوان شاخص جهانی شمرده می شود.
به گزارش ایرنا، رضا اردکانیان شامگاه دوشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خوزستان اظهار داشت: سیلاب اخیر در خوزستان اگر بی سابقه نبود اما می توان نام کم سابقه را بر آن نهاد.
وی با اشاره به این که به رغم همه مشکلات در استان خوزستان تنها برق 91 روستا آن هم به خاطر رعایت نشدن نکات ایمنی قطع است گفت:در سایر مناطق دراین زمینه مشکلی وجود ندارد.
وزیر نیرو گفت: سازه های بزرگی مثل سدهای گتوند و کرخه برای نخستین بار در دوران بهره برداری به این میزان ارتفاع آب رسیدند لذا باید دستورالعمل های در این راستا رعایت کنیم.
وی ادامه داد: آغاز فرایند کاهش خروجی سدها در دست انجام است و به استناد محاسباتی که انجام شده شرایطی پیش آمده که در یک بازه زمانی کوتاه مدت می‌توانیم مقداری از خروجی ها را به نفع کاهش فشار روی مناطق پایین دست به ویژه در مقطع اهواز کاهش دهیم و در پایان این دوره چند روزه به اتکا اطلاعات جدیدی که دریافت می‌شود محاسبات مجددی صورت بگیرد.
اردکانیان گفت: به منظور کاهش فشار بر سد کرخه براساس تصمیم وزارتخانه حجم نگهداری آب در مخزن سیمره افرایش می یابد تا با کاهش این فشار امکان کاهش خروجی از سد کرخه را داشته باشیم.
وزیر نیرو برای بررسی وضعیت سیل خوزستان، برای دومین بار در فروردین ماه، روز دوشنبه وارد اهواز شد.
در پی بارش شدید باران در بالا دست خوزستان در فروردین امسال و رهاسازی آب از سدهای کرخه و دز ، بیشتر مناطق حاشیه 2 رودخانه دز و کرخه درگیر سیلاب شده اند.

  • اشتراک در:
 همتی: بازار متشکل ارزی به زودی آغاز به کار می کند  با حضور رییس جمهوری؛ مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای آغاز شد

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title