شریعتمداری اعلام کرد: رشد 9 برابری اعضای تعاونی ها در 40 سال پس از انقلاب

alternative title

شریعتمداری اعلام کرد: رشد 9 برابری اعضای تعاونی ها در 40 سال پس از انقلاب

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در دوران پیش از انقلاب، تعاونی ها یک میلیون و 623 هزار و 314 عضو داشتند که این رقم امسال با رشد 9 برابری به 9 میلیون و 440 هزار و 588 نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، محمد شریعتمداری در آیین افتتاح 257 طرح بخش تعاون استان های مختلف که از طریق ویدئوکنفرانس در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، افزود: پیش از انقلاب 1070 تعاونی در کشور فعال بودند که این رقم اکنون به 92 هزار و 200 تعاونی رسیده است.
شریعتمداری ادامه داد: تعاونی ها قبل از انقلاب 124 هزار و 832 فرصت شغلی ایجاد کرده بودند که این رقم امروزه به یک میلیون و 753 هزار و 896 شغل رسیده است.
به گفته وی، «انقلاب اسلامی محصول تعاون است و اگر تعاون، همدلی و همگرایی در میان مردم وجود نداشت انقلاب اسلامی نیز شکل نمی گرفت».
وی بر ضرورت فعالسازی تعاونی ها در زمینه صادرات تاکید کرد و گفت: خوشبختانه 100 درصد فعالیت تعاونی های صیادی، صادراتی است و سایر تعاونی ها نیز باید فعالیت خود را در این زمینه آغاز کنند.
این مسوول بر ضرورت افزایش سهم تعاون در اقتصاد تاکید کرد و ادامه داد: باید نسبت به تقویت تفکر مشارکت جویانه در جامعه تلاش کنیم.

** تعاونی های مرزی؛ ابزار توسعه کشور
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: فکر و اندیشه تعاونی در شرایط تحریم و فشار نظام سلطه می تواند به کمک اقتصاد کشور بیاید.
شریعتمداری گفت: تعاونی های مرزنشینان با 15 کشور همسایه تبادل کالایی دارند؛ بنابراین می توانند بهترین راهکار برای تامین کالای مورد نیاز کشور باشند.
وی درباره واگذاری شرکت ها و بنگاه ها به بخش تعاونی اعلام کرد: در امر خصوصی سازی مخاطرات و نقدهایی وجود دارد اما با استفاده از توان تعاونی ها در این عرصه می توان به عدالت نزدیک تر و مانع دست اندازی در این عرصه شد.
شریعتمداری ایجاد تعاونی های عمران شهری و روستایی را سبب تسریع در روند بازسازی شهرها و روستاها با استفاده از توان مردمی دانست.

  • اشتراک در:
 با امضای روسای بانک مرکزی دو کشور؛ توافقنامه سازوکار پرداخت مالی میان ایران و عراق امضا شد  وزیرصنعت و معدن: 9 میلیارد دلار صادرات محصولات معدنی داشتیم

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title