مدیرعامل بانک توسعه تعاون : 3750 میلیارد تومان وام اشتغال به نهادهای حمایتی پرداخت شد

alternative title

مدیرعامل بانک توسعه تعاون : 3750 میلیارد تومان وام اشتغال به نهادهای حمایتی پرداخت شد

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: امسال سه هزار و 750 میلیارد تومان از مجموع تسهیلات پرداختی به طرح اشتغال روستایی در اختیار نهادهای حمایتی قرار گرفته است.
به گزارش ایرنا، حجت الله مهدیان در نشست خبری که در محل این بانک برگزار شد، در پاسخ به پرسش ایرنا درباره پرداخت تسهیلات از سوی بانک توسعه تعاون به نهادهای حمایتی اظهار داشت: مجموع منابع در نظر گرفته شده برای اشتغال پایدار روستایی 18 هزار میلیارد تومان بوده که سه هزار و 750 میلیارد تومان از مجموع این تسهیلات در اختیار نهادهای حمایتی قرار گرفته است.
وی درباره سهم بانک توسعه تعاون از تسهیلات اشتغالزایی افزود: سهم بانک توسعه تعاون سه هزار میلیارد تومان و معادل 17 درصد از مجموع تسهیلات پرداختی برای اشتغال پایدار روستایی است.
مهدیان با بیان اینکه اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی از سال گذشته آغاز شده است، ادامه داد: تاکنون یک هزار و 550 میلیارد تومان از تکلیف بانک توسعه تعاون در اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی پرداخت شده و بقیه این تسهیلات تا پایان سال 98 به متقاضیان تخصیص داده می‌شود.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون تاکید کرد: با اجرای طرح اشتغال روستایی 35 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد شده و فرصت های شغلی قبلی نیز حفظ می شود.

**تکلیف بودجه ای برای پرداخت تسهیلات به نهادهای حمایتی
مهدیان با تاکید بر ضرورت حمایت از افراد نیازمند و تخصیص تسهیلات به کسانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار دارند، خاطرنشان ساخت: بانک‌ها در قبال نهادهای حمایتی شرح وظایفی دارند و هر سال در بودجه مشخص می شود که به هر کدام از نهادهای حمایتی چه میزان تسهیلات باید تعلق بگیرد.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: در سال 96 تکلیف بانک توسعه تعاون در قبال سازمان بهزیستی 10 میلیارد تومان بود اما در عمل 18 میلیارد و 100 میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود چهار درصد به افراد تحت پوشش این سازمان پرداخت کردیم.
وی افزود: امسال نیز تعهد ما به بهزیستی 15 میلیارد تومان است که تا به امروز این هدف گذاری محقق شده است.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون درباره تعهد این بانک بابت پرداخت تسهیلات به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار داشت: در سال های 96 و 97 تعهد این بانک به این نهاد حمایتی 20میلیارد تومان بوده که سال گذشته توانستیم 18 میلیارد تومان از تعهد خود را عملیاتی کرده و امسال نیز 82 درصد از تعهد بانک توسعه تعاون به کمیته امداد امام خمینی(ره) عملیاتی شده است.
به گفته مهدیان؛ تعهد بانک توسعه تعاون به بنیاد شهید نیز پرداخت 10 میلیارد تومان تسهیلات بوده که این رقم محقق شده است.
وی درباره پرداخت تسهیلات خرد به متقاضیان گفت: کمترین ناتوانی در بازپرداخت تسهیلات (نکول) را در پرداخت تسهیلات خرد داریم؛ این نوع وام ها به سرعت باز می‌گردند و دریافت کنندگان آن جزو مشتریان خوش حساب بانک ها محسوب می شوند.

**پرداخت 290 هزار میلیارد ریال تسهیلات در 10 سال
مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اشاره به رشد فعالیت های این بانک گفت: در 10 سالی که از فعالیت بانک توسعه تعاون می گذرد، در مجموع 290 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداختی شده که از این میزان 80 درصد در دولت تدبیر و امید بوده است.
مهدیان ادامه داد: همچنین 75 تا 80 درصد از تامین منابع بانک توسعه تعاون نیز در دولت های یازدهم و دوازدهم انجام شده است.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون با بیان این مطلب که سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور 25 درصد تعیین شده اما تاکنون 5 تا 6 درصد از این هدف گذاری محقق شده است، تصریح کرد: باورپذیری نسبت به بخش تعاون از سوی مسئولان و جامعه در حال افزایش است که این امر می تواند علاوه به تقویت بخش تعاون بستر ایجاد فرصت های شغلی جدید را مهیا کند.
وی درباره تسهیلات پرداختی از سوی بانک توسعه تعاون اظهار داشت: در سال 95، حدود پنج هزار میلیارد تومان، در سال 96، 7 هزار میلیارد تومان و از ابتدای سال تاکنون نیز 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.
مهدیان تصریح کرد: رشد تسهیلات پرداختی در سال جاری نسبت به سال گذشته 30 درصد است.

**هدف بانک های توسعه ای کسب انتفاع نیست
مهدیان با اشاره به فعالیت 95 هزار تعاونی در کشور اظهار داشت: تعاونی‌ها در تمامی عرصه‌های اقتصادی فعالیت دارند و وظیفه بانک توسعه تعاون که بانکی توسعه محسوب می شود نه تجاری؛ حمایت از تعاونی‌ها است.
وی تاکید کرد: 70 درصد از پرتفوی بانک توسعه تعاون به تعاونی‌ها اختصاص دارد.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: در تمام دنیا بانک‌های توسعه‌ای عمدتاً دولتی هستند.بانک های توسعه ای نه به قصد انتفاع بلکه با هدف حمایت از بخش های مختلف تشکیل می شوند اما این امر به معنای زیان دهی نیست.
مهدیان افزود: همین که بتوانیم به لحاظ صورت حساب مالی در نقطه سر به سر قرار بگیریم و ترازنامه بانک تراز شود، کفایت می کند.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون ادامه داد: بدون شک سود آوری هدف اصلی ما محسوب نمی شود و تلاش می‌کنیم تا بتوانیم تکالیفی که دولت در قالب فعالیت بانک توسعه ای تعیین کرده است را اجرایی کنیم.
مهدیان خاطرنشان با اشاره به مشارکت بانک توسعه تعاون در اجرای طرح های ملی خاطرنشان ساخت: خوشبختانه اعتماد و توجه به بخش تعاون در حال افزایش است و یکی از نشانه‌های استقبال از بخش تعاون مشارکت دادن بانک توسعه تعاون در اجرای طرح های ملی اعلام کرد.
وی ادامه داد: بانک توسعه تعاون در اجرای طرح‌های رونق تولید اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار روستایی جزو بانک های عامل بوده است و اجرای چنین طرح هایی می توانند برای بانک های دولتی یک فرصت محسوب شود.

**بانکداری سنتی جوابگوی نیاز جامعه نیست
مهدیان درباره ی ضرورت استفاده از بانکداری الکترونیک گفت: از سیستم بانکداری سنتی فاصله گرفته ایم زیرا در شرایط کنونی بانکداری به شیوه دهه شصت و هفتاد جوابگوی نیاز جامعه نیست.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون ادامه داد: امروزه بانک هایی موفق تر هستند که به سمت توسعه فعالیت الکترونیک رفته و همسو با نیازهای مشتریان فعالیت در فضای بانکداری مدرن را تجربه کنند.

**خوشبینی به اجرای کانال مالی اروپا
مهدیان درباره گشایش کانال مالی میان ایران و اروپا اظهار داشت: از جزئیات اجرای این طرح اطلاع دقیقی ندارم زیرا بانک مرکزی و وزارت اموراقتصاد و دارایی مسئول پیگیری و اجرای طرح کانال مالی هستند.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون خاطرنشان ساخت: نسبت به اجرای طرح کانال مالی میان ایران و اروپا خوشبین هستم زیرا می تواند بخشی از مشکلات ناشی از تحریم ها را برطرف کند.
وزیران خارجه آلمان، فرانسه و انگلیس یازدهم بهمن ماه در حاشیه نشست اتحادیه اروپا اعلام کردند کانال ویژه پرداخت اروپا و ایران تحت عنوان «ابزار پشتیبان فعالیت‌های تجاری» INSTEX به ثبت رسمی رسیده است.
بر اساس گزارش رسانه های آلمان، مقر این گروه در پاریس فرانسه مسقر خواهد بود و مدیر این سازوکار یکی از کارشناسان بانکی از فرانکفورت آلمان است. انگلیس هم ریاست کمیته نظارت را بر عهده خواهد داشت.
همچنین این گروه در آلمان نیز شعبه خواهد داشت. از این سه کشور یک دیپلمات از وزارت امور خارجه در این کانال مالی حضو خواهد داشت.
این ساز و کار در گام نخست تجارت کالاهای انسانی (مواد غذایی و دارو) را تحت پوشش قرار می‌دهد، اما پس از آن دامنه اش گسترش خواهد یافت.

** هفت طرح جدید بانک توسعه تعاون
مهدیان از اجرای طرح های «حامی درمان»،«هم راه»، «هم راه فرهیختگان»،«هم راه سلامت»، «هم کا»، «بن کارت سلامت» و «بخشش وجه التزام تاخیر تادیه دین» خبر داد و گفت: اجرای این طرح ها در راستای پاسخگویی به نیاز مردم در بخش های مختلف به خصوص تامین و بهبود فضای جدید کسب و کار است.

  • اشتراک در:
 تقدير از روساي شعب موفق بانک اقتصادنوين  40 درصد منابع بانکی باید به صنعت اختصاص یابد

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title