40 درصد منابع بانکی باید به صنعت اختصاص یابد

alternative title

40 درصد منابع بانکی باید به صنعت اختصاص یابد

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق قانون بانک ها موظف هستند 40 درصد از منابع خود را به حوزه صنعت اختصاص دهند.
به گزارش سرزمین پویا ، محمدحسین فرهنگی روز دوشنبه در نشست بررسی وضعیت صنعتی و معدنی آذربایجان شرقی و در جمع کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، شرکت شهرک‌های صنعتی و مدیران انجمن‌های تخصصی صنعتی، افزود: عملکرد بانک ها در این زمینه قابل بررسی و البته ارزیابی است.
وی با اشاره به فشارها و تحریم‌های ظالمانه استکبار آمریکا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: اکنون با وجود فشارها و تحریم‌های ظالمانه، جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان جایگاه تاثیرگذاری دارد و روز به روز به قدرت خود می افزاید.
فرهنگی اضافه کرد: برای رفع مشکلات اقتصادی کشور، ایجاد کارگروه توسعه سرمایه گذاری و پیشرفت با هدف ریشه یابی مشکلات و یافتن راه حل و غلبه بر بحران‌ها از سوی مسئولان اجرایی ضروری است.
وی به ظرفیت های فراوان و وسیع معدنی آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: با توجه به ماده 43 قانون برنامه ششم توسعه، گردش مالی مرتبط با ذخایرمعدنی هر استان باید در همان محل انجام شود.
فرهنگی از مسئولان استانی خواست تا تمهیدات و مقدمات لازم و کافی برای بهره مندی از منابع و گردش مالی معادن را فراهم کنند.
به گزارش ایرنا، معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی نیز در این نشست با اشاره به وجود یکهزار و 500 طرح صنعتی در دست اجرای استان با پیشرفت‌‎های فیزیکی متفاوت، مهمترین چالش سرمایه گذاری صنعتی در این خطه را تامین برق در شهرک های صنعتی و محل طرح ها بیان کرد.
رضا عین الله زاده افزود: از این تعداد طرح، 750 مورد با پیشرفت فیزیکی بالا و در مرحله استقرار ماشین آلات قرار دارد که به محض اتمام طرح ها باید برق مطمئن در اختیار آن‌ها قرا بگیرد .

منبع:ایرنا

  • اشتراک در:
 مدیرعامل بانک توسعه تعاون : 3750 میلیارد تومان وام اشتغال به نهادهای حمایتی پرداخت شد  ویژه آمل

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title