Loading مجله خبری سرزمین پویا

عربستان صادرات نفت به آمریکا را کاهش داد

alternative title

عربستان صادرات نفت به آمریکا را کاهش داد

به گزارش سرزمین پویا به نقل از اویل پرایس، عربستان طی دو ماه گذشته صادرات نفت به آمریکا را کاهش داده است. این اقدام عربستان که در جهت کاهش تولید نفت بوده است، آن را در تقابل با آمریکا قرار می‌دهد. دونالد ترامپ بارها گفته که قیمت نفت باید پایین تر بیاید.
عربستان از ماه سپتامبر شروع کرد به کاهش صادرات نفت به آمریکا و این ماه در حال بارگیری 600 هزار بشکه در روز محموله نفتی به سمت آمریکاست که بیش از یک میلیون بشکه در روز نسبت به ماه جولای و اوت کمتر است.
طبق تخمین های کلیبر دیتا صادرات نفت عربستان به آمریکا به زودی به پایین‌ترین حد می‌رسد.
کاهش واردات نفت عربستان به آمریکا باعث کاهش فهرست ذخایر آمریکا شده است. در حالی که در هفته های گذشته عرضه نفت خام بر قیمت آن تاثیر گذاشته است. عوامل دیگر تأثیر گذار بر قیمت عبارتند از: ترس از عرضه بیش از حد نیاز بازار جهانی، نشانه های کند شدن اقتصاد و رشد تقاضای نفت.
مت اسمیت، رئیس تحقیقات کالا در کلیبر دیتا گفت اقدام عربستان برای کاهش جریان نفت به سمت آمریکا در 2007 موثر بود چون مردم می توانستند به خاطر شفافیت و به موقع بودن اطلاعات آمریکا ببینند که فهرست تولیدشان کاهش یافته است.
خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان گفت عربستان به خاطر تقاضای فصلی پایین‌تر، عرضه نفت به بازارهای جهانی را روزانه 500 هزار بشکه در ماه دسامبر نسبت به نوامبر کاهش می دهد. الفالح اطمینان داد که هر کاری بتواند برای تعادل بازار انجام می‌دهد. او قبول کرد که تحلیل‌های کارتل نشان می‌دهد لازم است یک میلیون بشکه دیگر از تولید نفت کم شود.
اظهارنظرهای عربستان قبل از آخرین توییت ترامپ خطاب به اوپک باعث شد قیمت نفت در روز دوشنبه بالا برود. «خوشبختانه عربستان و اوپک تولید نفت را کاهش نمی‌دهند.قیمت نفت باید بر اساس تقاضا خیلی کمتر باشد» . این توئیت باعث شد قیمت نفت 7 درصد در روز سه شنبه کاهش یابد.

منبع:‌تسنیم

  • اشتراک در:
 بازنشسته‌ها رفتند؟  اختلاف نظر روسیه و عربستان بر سر کاهش عرضه جهانی نفت

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title