• خانه
  • 0
  • بورس همچنان مثبت ماند0

بورس همچنان مثبت ماند

alternative title

بورس همچنان مثبت ماند

به گزارش سرزمین پویا، چهارمین روز کاری بورس تهران نیز گذشت و بانکی‌ها توانستند تاثیر بسزایی در جابجایی شاخص‌های بازار سهام داشته باشند. همچنین معاملات سهام تعدادی از شرکت‌ها در گروه پتروشیمی و فلزی نیز در نوسانات نمایانگر بازار نقش بسزایی داشت.

امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی ۹۴۰ واحد رشد کرد و توانست بار دیگر خط حمایت ۱۸۵ هزار واحدی را بشکند. همچنین شاخص کل هم وزن با ۱۹۶ واحد رشد به رقم ۲۸ هزار و ۴۴۶ واحدی رسید.

شاخص آزاد شناور نیز با ۱۱۸۵ واحد افزایش رقم ۱۹۵ هزار و ۹۰ واحدی را تجربه کرد و شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب ۹۳۲ و ۷۱۵ واحد رشد کردند.

گروه مبنا بانک ملت، پالایش نفت تهران، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید و بانک صادرات ایران پنج نمادی بودند که بیشترین تاثیر افزاینده را روی شاخص‌های بازار سهام داشتند. هر یک از این نمادها به ترتیب ۱۵۴، ۱۲۰، ۱۰۰، ۹۲ و ۸۳ واحد تاثیر افزاینده روی شاخص کل گذاشتند.

نماد بانک صادرات ایران امروز در حالی حدود ۵ درصد در قیمت پایانی رشد می‌کند که سابقا زیر قیمت اسمی معامله می‌شد و با توقف طولانی مدت نماد روبرو بود. همچنین بانک تجارت نیز که مدت‌ها متوقف بود و کمتر از صد تومان معامله می‌شد، امروز حدود پنج درصد در قیمت پایانی رشد کرده و ارزش هر سهمش به کمی بیشتر از ۱۲۵ تومان رسیده است.

نمادهای بانکی طی امروز و روز گذشته توانستند رشد فزاینده‌ای را تجربه کنند. بیشتر این سهم‌ها بیش از دو درصد رشد قیمت را شاهد بوده‌اند.

در طرف مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی پارس، ‌ صنایع پتروشیمی خلیج فارس و گسترش نفت و گاز پارسیان به ترتیب با ۶۷، ۶۸ و ۴۴ درصد تاثیر کاهنده سعی کردند نقش کاهشی در نوسانات شاخص کل داشته باشند.

امروز در گروه محصولات شیمیایی قیمت عمده سهم‌ها حدود ۱ درصد کاهش یافت. از جمله این سهم‌ها می‌توان به پتروشیمی شازند، ‌پتروشیمی پارس، پتروشیمی زاگرس و پتروشیمی غدیر اشاره کرد.

خودرویی‌ها نیز امروز همگام سهم‌های بانکی بار دیگر شاهد رشد قیمت بودند هر چند که تعدادی از سهم‌های این گروه کمتر از یک درصد با کاهش قیمت مواجه شده‌اند، اما اکثریت نمادها توانستند حدود دو درصد رشد قیمت را تجربه کنند. در این گروه ۳۳۸ میلیون سهم به ارزش بیش از ۴۵ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

از دیگر گروه‌هایی که امروز با افت قیمت مواجه بودند، می‌توان به مواد و محصولات دارویی اشاره کرد. اکثر سهم‌های این گروه یک تا دو درصد افت قیمت را تجربه کردند. در عین حال فرآورده‌های نفتی شاهد رشد اندکی در قیمت سهم‌هایشان بودند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۸۷۹ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲.۱ میلیارد سهم و اوراق مالی طی ۱۵۶ هزار و ۲۹۸ نوبت داد و ستد شد.

آیفکس نیز امروز ۱۴ واحد رشد کرد و توانست به تراز ۲۰۲۵ واحدی برسد. ارزش معاملات این بازار به رقم ۴۲۲ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات آن رقم ۷۵۹ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه کرد.

منبع:‌ ایسنا

  • اشتراک در:
  • برچسبها:
 logo  بورس

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title