دولت تدبیر و امید، دولت آزمون و خطا

alternative title

دولت تدبیر و امید، دولت آزمون و خطا

انتقادهای گوشه کنار از دولت در سالهای گذشته و در ماه های اخیر وارد فاز جدیدی شده است که تقریباً صدای تمامی دست اندرکاران اقتصاد و کارشناسان و حتی پارلمان بخش خصوصی را نیز علیه سیاست های اشتباه دولت بلندتر کرده است.
کارشناسان اعتقاد دارند که رئیس دولت افسار اقتصاد را به وزرائی داده که با توجه به کهولت سن و بی تحرکی و دست داشتن در امور اقتصادی برای منافع شخصی عملکرد آنها نمی تواند برای اقتصاد کارساز باشد و تکرار خطاهایی که حاصل آزمون های اشتباه است وضعیت اقتصاد کشور را به حال حاضر درآورده است .
اعتقاد به اقتصاد آزاد و اجرای مدل های اقتصادی کشورهای دیگر،
آش شله قلمکاری را رقم زده که نه دولت و نه مسئولان اقتصادی از وضعیت و
پیش بینی آن آگاه هستند.
متأسفانه اصرار رییس جمهور براستفاده از افرادی که بارها در آزمون ها خطا کرده اند بر این مشکلات افزوده است.
روزی کارت سوخت در سیستم سوخت کشور را بی دلیل حذف می کنند و حالا برای جلوگیری از قاچاق تاب تبعات آن را ندارند وبا هزینه های هنگفت دیگر قصد احیا آن را دارند .
روزی آثار مخرب و ورود نقدینگی از طریق یارانه ها را مخرب اقتصاد می دانند وحمایت کالایی برای جایگزینی آن ندارند و روزی برای افراد با درامد کمتر از 3 میلیون تومان حمایت کالایی را برنامه ریزی می کنند.
روزی مناطق آزاد را برای توسعه اقتصاد ضروری می دانند و به افزایش مناطق آزاد رأی می دهند ولی نظارت را بر مناطق رها می کنند و آثار مخرب قاچاق را نادیده می گیرند.
باز هم نرخ های 4200 تومانی دلار را برای تعادل بازار تعیین میکنند و غافل از این هستند که برای عده ای فرصت دزدی ایجاد کرده اند و نتیجه ای نیز برای تعادل بازار ایجاد نشده است.
کشور ملتهب جو روانی کالاها است که مردم فکر می کنند کمبود وجود دارد ولی همچنان کانتینرهای کالا در گمرک خاک می خورد و تدبیری برای ترخیص و ورود به بازار و کارخانه ها اندیشیده نمی شود.
برای اشتغال و توسعه در این برهه کارگروه تشکیل می دهند و برای کمک به اشتغال تولید تسهیلات مصوب می کننداما بانک ها تمکین نمی کنند و با قوانین و شرایط دست و پاگیر از پرداخت سر باز می زنند.
سودهای بانکی را کاهش می دهند اما بانک ها راه دور زدن را بلد هستند و توجهی به آن ندارند.
فساد به شدت رخنه کرده است و پایه اقتصاد با همین فساد سست و متزلزل شده است.فشارهای مالیاتی را آنچنان زیاد کرده اند که نابودی خانواده بزرگ اصناف را هدف قرار گرفته است.
خلاصه دولت تدبیر و امید با آزمون و خطاهای بخش اقتصادی کشور را به قهقهرا برده است.

  • اشتراک در:
 حرف‌های بی‌پرده شریعتمداری در زمانی که سمتی در دولت ندارد  سرزمین پویا 29 مهر منتشر شد

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title