• خانه
  • 0
  • در تمامی مراکز ملکی تامین اجتماعی به شکل الکترونیک خدمات درمانی ارائه می شود0

در تمامی مراکز ملکی تامین اجتماعی به شکل الکترونیک خدمات درمانی ارائه می شود

alternative title

در تمامی مراکز ملکی تامین اجتماعی به شکل الکترونیک خدمات درمانی ارائه می شود

به گزارش سرزمین پویا، غلامرضا محمدی، مدیر کل تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اعلام این خبر گفت: ارائه خدمات درمانی از جمله حمایتها و تعهداتی است که به لحاظ ارتباط با سلامت بیمه شدگان و خانواده آنان و استمرار آن در طول مدت بیمه بودن هر فرد، از اهمیت بسیاری هم برای بیمه شدگان و هم برای سازمان تأمین اجتماعی برخوردار است.
غلامرضا محمدی افزود: خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی از طریق دفترچه های خدمات درمانی به بیمه شدگان تحت پوشش این سازمان و افراد تحت تکفل آنان ارائه می شود. بیمه شده و افراد خانواده وی، با این دفترچه ها می توانند به مراکز درمانی و بیمارستانی اختصاصی سازمان تامین اجتماعی مراجعه و به طور رایگان از خدمات درمانی استفاده کنند.
مدیرکل تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری حفظ و نگهداری از دفترچه های درمانی بیمه شدگان و افراد تحت تکفل آنان را بسیار مهم دانست و اضافه کرد: هر یک از بیمه شدگان تأمین اجتماعی باید در حفظ و نگهداری دفترچه های درمانی خود که اعتبار هر برگ از آنها از محل حق بیمه پرداختی خود آنان و سایر بیمه شدگان تأمین می شود، دقت کنند. همچنین باید در مورد اعتبار دفترچه های بیمه خود حساس باشند و برای تمدید اعتبار این دفترچه ها به موقع اقدام کنند تا در موقع نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی دچار مشکل نشوند.
وی با اشاره به مشمولین استفاده از حمایت های درمانی تأمین اجتماعی خاطر نشان کرد: بیمه شدگان اصلی شاغل در کارگاه های مشمول قانون تأمین اجتماعی، بیمه شدگان اختیاری و حرف و مشاغل آزاد، مستمری بگیران و مقرری بگیران بیمه بیکاری تحت پوشش تأمین اجتماعی، همسر بیمه شده یا مستمری بگیر تأمین اجتماعی، پدر و مادر تحت تکفل بیمه شده، فرزندان پسر بیمه شدگان و مستمری بگیران تا سن١٩سالگی یا تا پایان دوران تحصیل، فرزندان دختر بیمه شدگان و مستمری بگیران تا قبل از ازدواج و اشتغال و کارگران مشمول بیمه اجباری کارگران ساختمانی (در صورت بروز حوادث ناشی از کار) میتوانند از خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی استفاده نمایند.
محمدی ارائه خدمات الکترونیک در حوزه دفترچه های درمانی را یادآور شد و گفت: از سال گذشته در تمامی مراکز ملکی تامین اجتماعی به شکل الکترونیک خدمات درمانی ارائه شده و دفترچه‌های کاغذی از این فرآیند حذف شده است و در آینده نیز در مراکز طرف قرار داد روند حذف دفتر چه های ادامه پیدا خواهد کرد.

منبع: اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی

  • اشتراک در:
  • برچسبها:
 logo  در تمامی مراکز ملکی تامین اجتماعی به شکل الکترونیک خدمات درمانی ارائه می شود

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title