فشار اروپا به آمریکا برای معاف شدن سوئیفت از تحریم ها علیه ایران

alternative title

فشار اروپا به آمریکا برای معاف شدن سوئیفت از تحریم ها علیه ایران

به گزارش سرزمین پویا به نقل از فایننشال تایمز ، وزرای دارایی اروپا سعی دارند دولت ترامپ را قانع کنند دسترسی ایران به سوئیفت را قطع نکند.

دولت ترامپ قصد دارد تحریم‌های محکمی را علیه ایران در چهار نوامبر اجرایی کند که شامل تحریم های ثانویه بر سرویس ارتباطات مالی با بانک مرکزی ایران و برخی موسسات مالی آن هم میشود.

فرانسه، آلمان و انگلستان که معاهده اتمی ایران را در 2015 امضا کردند ، پس از خارج شدن یکجانبه ترامپ از این معاهده در ما ه مه سعی کردند دولت او را قانع کنند برای سوئیفت معافیتی از تحریم های ایران در نظر بگیرد.

یک دیپلمات اروپایی گفت:« سوال ما این است که وقتی می‌توانیم یک چراغ را خاموش کنیم چرا کل سیم های برق یک ساختمان را قطع کنیم؟ اگر میتوان یک بانک مشخص را تحریم کرد چرا ارتباط کل سوئیفت را با ایران قطع می کنید؟»

دیدار مقامات اروپایی با مقامات آمریکا در ماه گذشته برای درخواست معافیت از تحریم های ایران نتیجه ای نداشت.

یک مقام دیگر اروپایی گفت:« ما خط مشی خود را به دولت آمریکا نشان دادیم ولی شکست خورد. آنها به ما گوش نمی دهند».

دولت ترامپ در مورد نحوه برخورد با بانک های تجاری ایران به نتیجه رسیده است و بسیاری عقیده دارند که طی این تحریم‌ها ارتباط بانک مرکزی ایران با سوئیفت قطع خواهد شد.

حامیان سوئیفت نگرانند همکاری‌های بین‌المللی که دو بانکدار آمریکایی از سیتی و جی پی مورگان عضو هیئت مدیره 25 نفره آن هستند ، نتوانند همزمان از دستورالعمل‌های قوانین آمریکا، اروپا و بلژیک اطاعت کنند. این دستورالعمل ها اختلافاتی با هم دارند.

سیستم ارتباطی سوئیفت بیش از 11000 بانک در 200 کشور را به هم متصل میکند.

افراطی های دولت آمریکا و نزدیکان ترامپ قصد دارند در دور نهایی تحریم ها در چهار نوامبر ایران را کاملاً از سوئیس جدا کنند. اگر سوییفت از تحریم‌ها پیروی نکند، آمریکا می تواند حساب های اعضای آن را مسدود کند و برایش جریمه هایی در نظر بگیرد.

هیکوماس، وزیر امور خارجه آلمان گفت اروپایی ها می توانند رقیبی برای سویفت ایجاد کنند که بر یورو استوار باشد نه دلار. روسیه و چین هم به دنبال سیستم های مالی مخصوص به خود هستند.

این امیدواری وجود دارد که جایگزین کاملی برای سوئیفت پیدا شود.

دیپلمات های اروپایی در حال فشار آوردن بر آمریکا هستند تا سوئیفت را از جرائم معامله با ایران معاف کنند تا بتوانند غذا و سایر کالاهای مصرفی را به ایران برسانند.
منبع:‌تسنیم

  • اشتراک در:
 جزئیات نامه‌نگاری شورای نگهبان با دیوان عدالت اداری  جزییات رای بزرگترین پرونده قاچاق کشور/باوجود تکذیب وزیر، رای محکومیت ۴۷۵ میلیارد تومانی صادر شد

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title