کاهش نفت صادراتی ایران در بازار را جبران می کنیم

alternative title

کاهش نفت صادراتی ایران در بازار را جبران می کنیم

به گزارش سرزمین پویا به نقل از پایگاه النشره، در حالی که رئیس جمهور آمریکا صراحتا می گوید ریاض باید برای تامین امنیت خود به واشنگتن پول بپردازد، ولیعهد سعودی در مصاحبه با خبرگزاری بلومبرگ گفت: ما با پولمان از ایالات متحده آمریکا تسلیحات می خریم ولی در برابر امنیت مان هیچ پولی پرداخت نخواهیم کرد.

محمد بن سلمان در واکنش به اظهارات ترامپ مبنی بر اینکه عربستان بدون حمایت آمریکا دو هفته هم دوام نمی آورد، افزود: عاشق کار با ترامپ هستیم!.

ولیعهد سعودی ادامه داد: باید قبول کرد که دوستان چیزهای خوب و بد درباره ما می‌گویند. شما نمی‌توانید دوستانی داشته باشید که ۱۰۰ درصد چیزهای خوبی درباره شما بگویند. این ماجرا حتی درون خانواده‌ها هم صادق است. همیشه سوءتفاهم‌هایی وجود دارد و ما این مورد را هم در همین دسته طبقه‌بندی می‌کنیم.

وی همچنین مدعی شد: ما دستاوردهای زیادی در سوریه و در جنگ با تروریسم و افراط گرایی داشتیم و با هم برای متوقف کردن تحرکات منفی ایران تلاش می کنیم.

ولیعهد سعودی در خصوص ناپدید شدن «جمال خاشقجی» معارض سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول هم گفت که حاضر است اجازه ورود نیروهای امنیتی ترکیه به کنسولگری و تفتیش این مکان را صادر کند.

ولیعهد عربستان با اعلام اینکه کشورش در حال حاضر ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه نفت در روز تولید می کند و اگر بازار نیاز داشته باشد می تواند یک میلیون و سیصد هزار بشکه دیگر هم تولید کند، افزود که عربستان می تواند با سرمایه گذاری بیشتر ۱۲ میلیون بشکه نفت در روز تولید کند و همچنین متحدان ما ظرفیت تولید نفت مازاد دارند.

وی همچنین افزود: قیمت بالای نفت در ماه گذشته میلادی بیشتر به خاطر رخدادهای کانادا، مکزیک، لیبی، ونزوئلا و دیگر کشورها بود نه به خاطر ایران.

منبع: مهر

  • اشتراک در:
 روند کند پیشرفت طرح فاضلاب استان تهران  رشد ۳ درصدی شاخص بورس در دومین هفته پاییز

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title